آموزش طرز تهیه آش جو مجلسی و نذری خوشمزه

سه شنبه, 1 آگوست , 2017

آموزش آشپزی » آموزش کامل طرز تهیه آش جو نذری و مجلسی خوشمزه  ایرانی

طرز تهیه انواع آش » آموزش کامل  طرز تهیه آش جو مجلسی و نذری خوشمزه

آش جو یک نوع از انواع آش های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است. در طبخ این نوع آش از سبزیجات معطر و مخصوص آش نظیر : تره، جعفری، گشنیز، شوید و حبوبات نظیر نخود، لوبیا، عدس و برنج و جو پوست گرفته، پیاز و کشک غلیظ زردچوبه و روغن استفاده می شود.  برای مشاهده نحوه دستور پخت آش جو ادامه مطلب را دنبال کنید

مواد لازم برای آش جو

سبزی : یک و نیم کیلوگرم تره : ۶۰۰ گرم جعفری : ۵۰۰ گرم اسفناج :  ۲۰۰گرم گشنیز : ۱۰۰ گرم شوید : ۱۰۰ گرم خرده برنج معطر :  یک دوم پیمانه لوبیا چیتی :  ۱ پیمانه عدس : ۱ پیمانه نخود : ۱ پیمانه جو : ۲ پیمانه کشک :  ۱ کیلوگرم آب گوشت : به میزان لازم پیاز داغ طلایی : به میزان لازم

آموزش طرز تهیه آش جو مجلسی و نذری خوشمزه

طرز تهیه آش جو

برای تهیه آش جو حبوبات را پس از پاک کردن کاملاً شسته و۱۰ ساعت میخیسانیم وچند بار آ ان را عوض می کنیم سپس حبوبات را با اب مرغ یا گوشت کاملاً میپزیم  پس از پخته شدن کامل سبزی شسته وخرد شده را اضافه میکنیم حدود ۴۵دقیقه اجازه می دهیم پخته شود ومرتب آش را بهم میزنیم تا ته نگیرد . حدود ۲۰۰ گرم روغن حیوانی یا کره را به همراه ۲/۱ قاشق غذاخوری زردچوبه و کمی نعنا خشک ( دلخواه ) داغ کرده وبه اش اضافه میکنیم ،در صورت داشتن گوشت گردن ان را ریش ریش کرده و در این مرحله اضافه میکنیم .

و 15 دقیقه اخر پیاز داغ ، نمک وفلفل ، کشک را اضافه کرده ودر ظرف مورد نظر کشیده روی آن را با کشک و پیاز داغ و گوشت چرخ کرده سرخ شده تزئین میکنیم .

آموزش طرز تهیه آش جو مجلسی و نذری خوشمزه

تزیین آش جو

همچنین برای تزیین آش جو میتوانید از کشک, کشک مخلط شده با زعفران, ماست چکیده, حبوبات پخته شده, نعنا داغ به همراه زردچوبه و ... استفاده کنید امیدوارم این مطلب مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

آموزش آشپزی پارلین » آموزش طرز تهیه آش جو مجلسی و نذری خوشمزه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.