تبلیغات

طرز تهیه کیک ماست ساده و رازهای خوشمزه تر شدن کیک ماست

چهار شنبه, 10 ژانویه , 2018

کیک ماست یکی از خوشمزه ترین کیک ها می باشد که شما به راحتی می توانید این کیک خوش طعم و خوشمزه را در خانه درست کنید. موادی که برای پخت کیک ماست استفاده میشه عبارتند از : آرد, تخم مرغ, وانیل, بیکینگ پودر, شکر, ماست و روغن که در هر خانه ای این مواد پیدا می شوند. از طرفی اگر کیک ماست را طبق دستور العمل گفته شده ما درست کنید کیک شما علاوه بر اینکه خیلی خوشمزه میشه به خوبی هم پف می کند. شما میتوانید کیک ماست را برای عصرانه کودکان خود درست کنید تا همراه شیر میل کنند. در ادامه طرز تهیه کیک ماست خوشمزه را به صورت مرحله به مرحله آماده کرده ایم که مشاهده می کنید.

 مقدار لازم مواد لازم
ماست آب گرفته ۱ لیوان
آرد سفید ۲ لیوان
بیکینگ پودر ۱/۵ قاشق مرباخوری
شکر ۱/۵ لیوان
وانیل مقدار کمی
روغن نصف لیوان
 تخم مرغ ۴ عدد

طرز تهیه کیک ماست ساده

  1. برای تهیه کیک ماست ابتدا سفیده و زرده تخم مرغ را از هم جدا می کنیم. شکر و روغن را در ظرف مناسب ریخته و آنقدر هم بزنید تا رنگ روغن پیدا کند سپس زرده های تخم مرغ را به همراه وانیل اضافه کرده و دوباره هم میزنیم تا مایه کشدار شود.
  2. سفیده ها را هم جداگانه تا حدی هم میزنیم تا سفت شوند سپس بیکینگ پودر را با ماست در ظرف دیگر مخلوط کرده و داخل ظرف زرده و روغن و شکر میریزیم و بعد سفیده تخم مرغ را هم اضافه می کنیم و با قاشق از یک جهت مواد را مخلوط می کنیم.
  3. در این مرحله آرد را اضافه کرده و مایه کیک را مجداً به آرامی مخلوط می کنیم سپس برای اینکه بعد از پخت کیک به قالب نچسبد و راحت تر از قالب جدا شود کف قالب را چرب کرده و بعد مایه را داخل قالب می ریزیم و فر را که از قبل گرم کرده ایم بر روی حرارات ۱۷۵ درجه سانتیگراد میگذاریم و سپس قالب را به مدت یک ساعت داخل فر میزاریم تا کیک بپزد و خوب پف کند.
طرز تهیه کیک تولد
طرز تهیه کیک تولد خامه ای
طرز پخت کیک تولد خانگی ساده به همراه درست کردن خامه کیک تولد در خانه ...

نکاتی برای خوشمزه تر شدن کیک ماست

  • در مدت زمان پخت کیک ماست در داخل فر سعی کنید در فر را زیاد باز و بسته نکنید چون در این صورت کیک شما پف خواهد کرد.
  • مواد کیک ماست را دقیقا به همین اندازه ای که گفتیم اضافه کنید کم یا زیاد کردن مواد باعث می شود کیک ماست شما هم خوشمزه نشود و هم به خوبی پف نکند.
  • برای پف کردن کیک ماست, تخم مرغ ها و ماست را از قبل در دمای محیط قرار دهید.
  • بیکینگ پودر استفاده شده در کیک ماست باید تازه باشد.
  • اگر ماست استفاده شده در کیک ماست کمی ترش باشد بهتر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.