تشک

آموزش کامل طرز تهیه کمپوت انجیر خوشمزه

چهار شنبه, 11 ژانویه , 2017

آموزش کامل طرز تهیه کمپوت انجیر خوشمزه به صورت مرحله به مرحله

امروز در بخش انواع خوردنی ها از پارلین طرز تهیه کمپوت انجیر خوشمزه خانگی را به صورت مرحله به مرحله به همراه مواد لازم برای درست کردن کمپوت انجیر را آماده کرده ایم که در ادامه مطلب مشاهده میکنید.

طرز تهیه کمپوت انجیر : ارزش غذایی انجیر

قبل از اینکه به آموزش طرز تهیه کمپوت انجیر بپردازیم کمی درباره خواص و ارزش غذایی انجیر صحبت کنیم. انجیر، قند زیادی دارد. ۵۰ درصد انجیر خشک را قند تشکیل می دهد. همچنین منبع خوبی از پتاسیم ، منیزیم ، کلسیم ، فسفر و ویتامین های C , B , A است. انجیر منبع غنی فیبر غذایی می باشد. لیگنین یک نوع فیبرغذایی غیرمحلول است که به مقدار زیاد در انجیر وجود دارد و نقش عمده ای در جلوگیری و رفع یبوست دارد.

 مواد لازم  مقدار لازم
 لیمو ترش متوسط  ۱ عدد
 گلاب  یک چهارم پیمانه
 آب  یک ونیم پیمانه
 عسل  نصف پیمانه
 ساقه دارچین   ۲ عدد
 وانیل  نصف قاشق چایخوری
 انجیر تازه متوسط  نیم کیلو
 گلابی سفت متوسط  ۲ عدد

طرز تهیه کمپوت انجیر

در مرحله اول برای تهیه کمپوت انجیر با یک چاقوی پوست کن, لیموترش ها را پوست میکنیم سپس داخل ورقه های پوست را تمیز میکنم  و به صورت نوارهای باریک شکل خلال میکنیم و بعد پوست های خلال شده را به همراه گلاب - آب عسل - ساقه دارچین و وانیل به صورت کامل مخلوط میکنیم و درون قابلمه به  صورت بدون سرپوش به مدت ۱۰ بجوشانید.

حالا گلابی ها را به ۴ قسمت مساوری تقسیم میکنیم و تخم آن ها را خارج میکنیم و آن ها را همراه انجیر به مواد درون قابلمه مون اضافه میکنیم و این بار به مدت ۵ دقیقه بدون سرپوش بجوشانید تا میوه ها نرم و پخته شوند.

ساقه های داچین را دور می اندازیم و میوه های پخته شده را درون یک کاسه می ریزیم و شیره درون قابلمه را بدون سرپوش با حرارت ملایم به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید تا شیره کمی غلیظ تر شود سپس شیره را بر روی کمپوت مون میریزیم و بعد از سرد شدن میتوانید سرو کنید نوش جان

در صورت تمایل می توانید کمی عسل روی این کمپوت بریزید تا خوشمزه تر شود.

طرز تهیه کمپوت خانگی » آموزش کامل طرز تهیه کمپوت انجیر خوشمزه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

...