تشک

آموزش طرز تهیه حریره بادام با شیر و اسرار خوشمزه شدن حریره بادام

پنجشنبه, 25 ژانویه , 2018

حریره بادام بهترین غذا برای کودک بعد از شش ماهگی در کنار شیر مادر می باشد و یک غذای مقوی و سبک و خوشمزه برای کودک شما می باشد. اگر طرز درست کردن اصولی حریره بادام را بلد نیستید نگران نباشد شما می توانید با این آموزش, حریره بادام خوشمزه و سبک برای کودک خود درست کنید. در ادامه دستور پخت حریره بادام را مشاهده می کنید.

 مواد لازم مقدار لازم
بادام ۶ عدد
آرد برنج ۲ قاشق سوپ خوری
شیر پاستوریزه ۱ استکان
 شکر  ۱ قاشق چایخوری
 آب  نصف استکان

مراحل تهیه حریره بادام

بادام ها را به همراه مقداری آب داخل قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید بعد از جوش آمدن ۳۰ ثانیه صبر کنید تا بادام ها به همراه آب بجوشند و کمی نرم تر شوند سپس بادام ها را به وسیله یک ابکش جدا کنید و سریع آب سرد با روی بادام ها بریزید تا پوست بادام ها جدا شود.

بعد از اینکه پوست بادام ها را جدا کردید بادام ها ررا به همراه مقداری اب سرد و کمی شکر داخل مخلوط کن بریزید و روشن کنید تا مایعی به رنگ شیر درست شود سپس مایع بدست آمده را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی حرارت ملایم قرار بدهید و به طور مداوم هم بزنید.

در این میان آرد برنج را به آرامی و کم کم به شیر سرد اضافه کنید و هم بزنید تا گلوله گلوله نشود سپس مخلوط شیر و آرد را به مایع روی حرارت اضافه کنید و هم بزنید تا تمامی مواد باهم یکنواخت شود و وقتی مایع به غلطت مطلوب رسید از روی حرارت بردارید و منتظر بمانید تا خنک شود.

نکاتی برای حریره بادام

شما می توانید برای کودک شش ماه به بعد خود روزی یک بار قبل از شیر دادن حریر بادام بدهید اما از همان ابتدا حجم زیادی از این غذا را به کودک خود ندهید و قبلش مطمئن شوید که کودک شما به حریره بادام آلرژی نداشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

...